Гравець "Металіста 1925", захисник Дмитро Поспєлов відповів на питання вболівальників, ставши першим героєм рубрики "Постав питання футболісту". Загалом у такій собі онлайн-конференції взяли участь більше п'яти десятків фанатів "жовто-синіх", які у соціальній мережі Instagram цікавилися багатьма аспектами життя та футбольної кар'єри центрбека "М1925". Вже потім Дмитро у телефонному режимі із задоволенням відповів на всі питання.
- Дмитре, вітаємо тебе! Розкажи для початку, де зараз знаходишся та чим займаєшся?
- Доброго дня! Наразі я вдома у Харкові. Звичайно, мав бажання поїхати до Одеси, але в умовах карантину вирішив цього не робити. Намагаюся дотримуватись вказівок медиків та не відвідувати людні місця. Займаюсь із персональним тренером, аби свій фізичний стан тримати в тонусі.
- Ти став першим, кому харківські шанувальники футболу виявили бажання поставити питання. Чи думав, що саме тебе виберуть?
- Чесно кажучи, я особливо не слідкував за голосуванням. Звісно, приємно, що вболівальникам цікаво дізнатися про мене більше.
- І тепер давай перейдемо до питань уболівальників. Юний шанувальник нашої команди (користувач соціальної мережі Instagram mikle_metallist_19) питає, з чого складається день професійного футболіста Дмитра Поспєлова?
- Прокидаюся я десь за три години до тренування, після чого снідаю та не поспішаючи їду на базу. Мешкаю я на Холодній горі, тому до Високого автомобілем мені діставатися десь хвилин 15. На базі у нас тренування, потім обід чи вечеря. Якщо два заняття, то між ними краще за все поспати. Якщо одне - можу індивідуально відвідати тренажерну залу.
(lozovoy_misha24) - Про дитинство твоє питають: як воно проходило та за яких обставин у твоєму житті з'явився футбол?
- У дев'ять років на футбол привів батько, це була теперішня ДЮСШ-11 "Чорноморець". Перший мій тренер - Олександр Борисович Єрмаков, власне, з того моменту я не пропускав жодного заняття. Це було кохання з першого тренування, було дуже цікаво займатися та грати. На першому місці був футбол, але і навчання у звичайній школі не запускав. У дитинстві був у декількох командах, це пов'язано зі зміною місця проживання. У підсумку я закінчив СДЮШОР "Чорноморець".
(elena_baronina_) - Як настрій, чи скучили вже за вболівальниками?
- Настрій, чесно кажучи, не дуже. Сидимо вдома, особливо і зайнятися нічим…
(ferretdk) - Як вважаєш, чи вплине на гру команди ця незапланована пауза в Чемпіонаті?
- Подивимося, скільки ця пауза триватиме. Хочеться якомога скоріше повернутися до тренувань, набрати максимальні кондиції та грати.
(garymcclane, andrei8371) - Чи дограємо ми цей сезон? Вам говорили, до якого числа буде ця пауза?
- Я сподіваюся, що Чемпіонат відновиться та ми зіграємо всі заплановані матчі, навіть, якщо треба буде грати через два дні на третій. Оскільки Чемпіонат Європи перенесли на 2021-й рік, часу для цього повинно вистачити.
(klim_le, andreipod78, vladik.molotkov) - Три питання, які починається зі слова "Коли". Коли "Металіст 1925" вийде до УПЛ, коли команда буде демонструвати хороший футбол та коли мине коронавірус?
- Якби я знав (сміється). Дуже сподіваюся, що до Прем'єр-Ліги ми вийдемо саме цього року, принаймні, зробимо все можливе, врахуємо помилки та гіркий досвід минулого сезону. Стосовно гри команди: ми і зараз граємо добре, я так вважаю. Статистика говорить про те, що наші гравці найкращі за кількістю передач, я також найбільше у Першій лізі передач зробив. Ми граємо у комбінаційний футбол, я думаю, що у нас це виходить досить добре! Ну, а про третє "коли"… Сподіваюся, якомога швидше.
(_vlado7ik) - Які шанси вийти до Прем'єр-Ліги? Оскільки питання дещо повторює одне з попередніх, давай, може у відсотках спрогнозуєш?
- Важко так відповісти, тим паче, у відсотках. Я знаю лише те, що ми добре готувались, у нас гарний календар матчів та за підсумками першого кола ми посіли перше місце. Наші шанси непогані, турнірна таблиця про це і говорить. Але посісти хочеться саме перше місце. Другу лігу із "Жемчужиною" я вже вигравав, тепер потрібно виграти Першу з "Металістом 1925".
(l.e.o.n.i.d_88) - Яку команду ви недооцінили цього сезону?
- Можливо, "Миколаїв" вдома, коли ми зіграли у безгольову нічию та втратили два бали. На той момент наш суперник був у нижній частині турнірної таблиці.
(_dvanadtsyatyy_ihrok_1) - Яке відчуття, коли вдягаєш капітанську пов'язку?
- Це додаткова відповідальність. Однозначно, це додає сил та енергії!
(sanya_metalist) - Чому став саме захисником? Ніколи не думав спробувати себе, наприклад, у нападі?
- У гравців з дитинства є позиції, на яких вони зростають, це, наче професія у житті. Неможливо, щоб умовний Лео Мессі став голкіпером чи лівим захисником. Це все йде від тренерів. Як вони тебе бачать та куди ставлять, там ти, скоріш за все, і будеш грати у подальшому.
(tyomchikbog) - Ти граєш під досить незвичним 60-м номером. Чому?
- Це не просто так, мої мама та батько народились у 1960-му році. Тому, все просто, це - заради них.
(4ernika__) - Чи можна з тобою сфотографуватися?
- Звичайно, я завжди відкритий для вас усіх та з радістю фотографуюся з кожним уболівальником.
(mmudryk15) - Чому футболісти команди не дарують футболки вболівальникам?
- У нас на сезон по одному комплекту форми. Якщо у майбутньому буде окремо на кожен матч, то з радістю подарую. А так, ми після гри ми здаємо форму на прання, якщо віддам, на наступний поєдинок у мене її не буде.
(turududu) - Яким є твоє ставлення до піротехніки?
- Мені дуже подобається підтримка харківських уболівальників, це додає атмосфери на стадіоні. На сьогоднішній день у нас найкраща домашня підтримка. А от, коли арбітр призупиняє матчі через їхні неправомірні дії, вважаю неприпустимим.
(aleksandrmasur11) - Чи правда, що у "Металіста 1925" серйозні проблеми з фінансами?
- Можу сказати за гравців: у нас немає заборгованості по виплаті заробітної плати чи бонусів за перемоги, харчування на базі, як і є все інше, що необхідне для тренувань, є у необхідному обсязі.
(crydes_flory) - Якщо "Металіст 1925" вийде до УПЛ, як будете ділити стадіон із донецьким "Шахтарем"?
- Так саме, як і зараз. Є багато прикладів, коли два клуби грають на одному стадіоні. На міланському "Сан Сіро" виступають "Мілан" та "Інтер", цього сезону там "Аталанта" проводила матчі єврокубків. У нас зараз немає ніяких проблем, адже календар складається таким чином, аби домашні матчі обох команд один одному не "заважали".
(tvoy_demonchik) - Як молодому хлопцю з іншого міста потрапити до "Металіста 1925"?
- Займатися у молодіжних командах клубу, бути кращим у своєму віці та потрапити на "олівець" тренерам основи. Ну, а так, на нашому офіційному сайті ти можеш знайти контактний телефон клубного селекціонера або ж когось іншого. Зателефонуй і тобі все розкажуть.
(litvin_21official) - Чи є в тебе друзі в "Чорноморці" - команді твого рідного міста?
- Так, з голкіпером Олексієм Паламарчуком ми навчалися в одній школі та грали у дитячій команді "Спартак" ім. Бєланова. Він був у "Балканах", а нещодавно перейшов до "Чорноморця". Нинішню молодь я не знаю, а ось, наприклад, із Євгеном Зубейком, який за одеситів грав ще у Лізі Європи, знайомий добре. Також знаю ще кількох гравців та тренерів.
(i4ne_krd) - Якби "Чорноморець" запросив до своїх лав, погодився би?
- Я сподіваюся, що ми з "Металістом 1925" вийдемо до УПЛ і наступний сезон там розпочнемо разом.
(lomachenko_only_ko) - Якщо Олександр Ярославський придбає "Металіст", ваша команда залишиться?
- Наскільки я знаю, пан Ярославський хоче мати свій проект, відродити "Металіст". Але це все чутки. Зараз до нашого клубу він не має жодного відношення. Особисто в мене думки лише про "Металіст 1925" та перемоги зі своєю командою!
(artemfire2009) - Чи слідкував ти за тим "Металістом" та чи був у тебе в тій команді улюблений гравець?
- Скажу відверто, особливо не слідкував, тому і виділити когось важко.
(anatoliikhamaev) - Твій улюблений гравець сучасності та за всю історію футболу?
- Я вболіваю за "Барселону" ще з тих часів, коли там грав Рівалдо. Закарбувалось у пам'яті, як він бісіклетою красиво забив з лінії карного майданчику "Валенсії". Потім тато подарував мені його футболку, тому моїм вибором буде саме бразилець Рівалдо. А зараз, це звісно Леонель Мессі - він номер один у світі!
(chepurnaiavita) - Колись мені довелося побувати в гостях у твоїх батьків, за що їм окрема подяка. Яке блюдо з тих, що готує твоя мама, ти вважаєш суто одеським? І ще, кухня якої країни тобі подобається?
- Із того, що готує мама, улюбленою стравою є качка, особливо, коли вона домашня, з села від родичів. Щодо суто одеської страви, я хоча і не з єврейської родини, але мені до вподоби хумус. Із європейської полюбляю італійську кухню, а саме пасту та піцу. Це моя слабкість.
(mtsvirenko24) - І наостанок питання від твого партнера по центральній зоні захисту команди Максима Цвіренка: як навчитися віддавати довгі передачі на Жука та Савіна?
(сміється) - Треба брати на себе відповідальність, дивитися на партнерів та виконувати. На тренуваннях відпрацьовувати, аби передачі доходили до адресату. Якщо декілька таких не пройде, то в той бік він дивитися навіть не буде…
- Дякуємо тобі на розлогі відповіді. Вибери найцікавіше питання...
- Питання про одеську кухню. За можливості подарую автору цього питання клубний шалик із автографами футболістів нашої команди. Всім дякую за увагу до себе!